ITCmedia.ro angajeaza Reprezentant vanzari publicitate.

Avantajele principale ale postului

  • program de lucru flexibil
  • beneficii consistente
  • posibilitate de largire a ariei competentelor si de avansare in cariera

Descrierea postului

  • vanzarea de publicitate online
  • identificarea potentialilor clienti si crearea unei bazei de date cu acestia
  • contactarea potentialilor clienti, prezentarea ofertei si negocierea contractelor
  • dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
  • consilierea clientilor in alegerea deciziei optime
  • realizarea/trimiterea ofertelor personalizate, adaptate la specificul si domeniul de activitate al potentialilor clienti
  • urmarirea derularii ofertelor/comenzilor/aparitiilor si a contractelor
  • colectarea de informatii referitoare la piata de publicitate online
  • raportarea periodica a activitatii

Cerinte

  • abilitati de comunicare si negociere
  • seriozitate, entuziasm, creativitate, motivatie
  • dinamism si perseverenta in atingerea obiectivelor
  • cunostinte Word, Excel, Power-point, E-mail
  • cunostinte de limba engleza

Experienta in vanzari sau publicitate poate constitui un avantaj

Beneficii

  • pachet consistent de beneficii, care cresc in functie de performanta

CV-urile vor fi trimise la adresa de e-mail  pr @ itcmedia.ro,  cu subiectul „reprezentant vanzari”. Toti aplicantii vor fi contactati!